603 528 051
Napište nám kdykoliv! info@super-kvetinace.cz

Jak vybrat a správně používat misku pod květináč

Pokud jste si pořídili klasický (sázecí) květináč s otvory, kterými odtéká přebytečná voda ze zalévání, pravděpodobně budete potřebovat ještě misku, která by tuto vodu zachytila. Podmisky jsou alternativou k obalovým květináčům, které mají funkci nejen praktickou, kdy zachycují stejně jako misky vodu a nečistoty, ale především ozdobnou - schovají celý sázecí květináč a dají se měnit v závislosti na změně interiéru bez nutnosti přesazování květin.

Při pořizování misky pod květináč bude asi nejzákladnějším kritériem váš osobní vkus - misky se většinou barvou a materiálem ladí se samotnými květináči. Velikost volte podle průměru květináče a množství vody, kterou bude potřeba zachytit.

Při samotném používání misky je pak potřeba dávat pozor na to, zda vaše květina nestojí příliš dlouho ve vodě - mohla by pak začít uhnívat. Jsou květiny, které je lepší zalévat přímo do misky, jiným květinám pak naopak vyhovuje zalévání přímo zvrchu. V obou případech je ale nutné rostlinu zbavit přebytečné vody a misku nebo obal vylít.

Dalším způsobem, jak zabránit přemokření rostliny, je použití drenáže - písku, drobného štěrku nebo keramzitu. Ten je vhodný zejména do obalů na květináče, které neumožňují vizuální kontrolu přelití, ale lze jej použít i do podmisek. Zabraňuje tomu, aby květináč stál přímo ve vodě, a tím pádem brání přemkoření substrátu.