603 528 051
Napište nám kdykoliv! info@super-kvetinace.cz

Jak pěstovat bylinky

Čerstvé bylinky představují nejen vizuální oživení vašeho domova, ale i užitečného pomocníka při vaření. Bylinky je ideální sázet v době, kdy se již ustáluje počasí, což bývá koncem března až začátkem dubna. Stejně jako u muškátů je nejlepší i zde použít již předpěstované sazeničky, je ale důležité věnovat pozornost jejich výběru.

Ideálním prostorem pro pěstování v interiéru je okno směřované na jih. Pokud žádná jižní okna nemáte, pamatujte pouze na to, aby měly rostlinky dostatek světla.

Co se týče zálivky, požadavky na ní se mohou mezi jednotlivými druhy značně lišit. Zatímco některým bylinkám stačí zálivka jednou či dvakrát týdně, některé druhy, jako například bazalka, máta či pažitka, potřebují závlahu vydatnější a častější.

Bylinky nemají příliš rády suchý vzduch. V závislosti na konkrétních podmínkách vašeho pěstování, zejména v případě vyšších teplot, jim proto vedle pravidelné zálivky nezapomínejte případně i rosit listy.

Co se týče hnojení, u bylinek není potřebné ani příliš vhodné, stačí jim pouze kombinace obyčejného zahradnického substrátu s trochou rašeliny. Pěstovat je můžete ve speciálních květináčích na bylinky.