603 528 051
Napište nám kdykoliv! info@super-kvetinace.cz

Jak pěstovat orchideje

Orchideje jsou považovány za jedny z nejskvostnějších, ale zároveň nejnáročnějších pokojových rostlin, zejména proto, že se jednotlivé druhy velmi liší ve svých požadavcích na péči. Není však potřeba se jejich pěstování obávat. Při dodržení následujících základních pravidel zvládne péči o ně i méně zkušený pěstitel.

Orchideje potřebují dostatek světla, nikoliv však to přímé. Proto je třeba dobře zvážit jejich umístění - není vhodné je umísťovat přímo k oknu, nejen z důvodu slunečního svitu, ale i kvůli průvanu, na který jsou rovněž citlivé.

Další častou chybou při pěstování orchidejí je jejich přelévání. O orchidejích je všeobecně známo, že nemají rády příliš vlhkou zeminu, na tu pak reagují uhníváním kořenů. Rovněž zde vyvstává riziko napadení houbovými chorobami či kyslíkové deprivace rostliny.

Vzhledem ke specifickým požadavkům těchto rostlin jsou na trhu k dispozici speciální květináče vhodné přímo pro orchideje. Co se týče doplňování živin, je vhodné se držet pravidla méně je více - orchidejím stačí přihnojování ve 14 denních intervalech v období od jara do podzimu.

Nejčastější druhy orchidejí, se kterými se můžete setkat, jsou Phalaenopsis - tento druh je pro svou relativní nenáročnost vhodný i pro ty, kteří s pěstováním orchidejí teprve začínají a Vanda - ta patři k nejatraktivnějším druhům orchidejí, které navíc dobře snáší slunce, jež je jinak pro řadu orchidejí problematickým aspektem při pěstování.